Keramobetonový POROTHERM překlad VARIO od společnosti Wienerberger umožňuje instalaci venkovní rolety nebo žaluzie. Venkovní rolety a žaluzie poskytují řadu výhod, mezi něž patří například zvýšení zabezpečení domu nebo nižší náklady na energie potřebné na vytápění v zimě či na klimatizaci v létě.

POROTHERM překlad VARIO byl speciálně vyvinut pro stavby z kompletního cihlového systému POROTHERM. Protože disponuje stejnou výškou jako cihly, je použití při výstavbě velmi snadné.

Díky široké nabídce délek od 1 metru až po 3,50 m poskytuje široké možnosti uplatnění při výstavbě. Vzhledem k tomu, že na stavbu je dopravován výhradně v ucelené dodávce, obsahující překlad i tepelněizolační prvek, zaručuje správné provedení tepelné izolace. S překladem lze ručně manipulovat, takže na stavbu není nutné zajišťovat speciální techniku. VARIO je vhodný jak pro jednovrstvé zdivo bez zateplení o tloušťkách od 365 mm do 500 mm, tak ho lze využít pro domy s vnějším zateplením, tedy na vnitřní nosnou část obvodové stěny o tloušťce 240 nebo 300 mm.

Varianta pro rolety i žaluzie

Překlad VARIO zaujme stavebníky už svojí cenou, která je oproti stávajícímu řešení o 20 % nižší, což umožňuje snížit náklady na výstavbu. Jeho hlavní výhodou je ale možnost volby typu překladu dle plánované varianty zastínění. Universální typ VARIO je určen pro zabudování rolet nebo žaluzií.

Žaluzie či rolety bydlení nejen zastíní a ochrání před hlukem z ulice, ale mají vliv i na spotřebu energií. Díky nim v zimě z domu neuniká tolik tepla a naopak v létě dovnitř nepronikne horko zvenčí. Významně tak lze snížit výdaje na vytápění a za klimatizaci.
Zákazníci cení i pocit soukromí a bezpečí, které jim zastínění instalované zvenku poskytuje.
Rolety a žaluzie navíc patří mezi bezpečnostní prvky, jejich osazením lze získat výhodnější podmínky pro pojištění domu.

Přehledné označení

Přestože jsou POROTHERM překlady VARIO k dispozici v rozměrech od 1 až do 3,50 m, lze na stavbě rychle, jednoduše a bez metru zjistit, o jakou délku se jedná. Stavebníci tuto informaci najdou uvedenou vždy přímo na tepelněizolačních prvcích, které jsou nedílnou součástí dodávky

Při instalaci rolet či žaluzií stavebníkům pomůže výrobcem přiložený návod.

Montáž i údržba stínicí techniky jsou ve srovnání s konkurenčními výrobky o poznání jednodušší.
Koncový zákazník – stavebník, bez problémů sám zvládne správné osazení překladů na rodinném domě.

Překlady VARIO jsou výrazně lehčí a umožňují tak snazší manipulaci.
Díky komplexnosti dodávky se při montáži zastínění nemusí stavebníci obávat žádných dalších nepředvídaných nákladů.

 

KE STAŽENÍ: