Motorické ovládání přináší uživateli ve srovnání s tradičním manuálním řešením mnoho výhod.

V první řadě zásluhou elektrického pohonu zcela odstraňuje fyzickou námahu spojenou s obsluhou předokenních rolet.

Pohon navíc díky plynulému chodu předokenní rolety snižuje namáhání zámků lamel a zvyšuje tak životnost předokenní rolety. Nejvyspělejší pohony navíc předokenní rolety chrání před poškozením, čímž zvyšují bezpečnost celého domu.

Řídící jednotky SOMFY:

Inis Uno

Jednoduchý ovládač – spínač

Vyrábí se ve třech variantách:

Inis Uno třípolohový (Nahoru, Dolů, Stop) s aretací, pro ovládání rolet, markýz apod.

Inis Uno T třípolohový (Nahoru, Dolů, Stop) bez aretace

Inis Uno VB pětipolohový (2x Nahoru, 2x Dolů, Stop) pro ovládání žaluzií; první poloha je bez aretace pro naklápění lamel, druhá s aretací pro spouštění / vytahování žaluzie

Možnost osazení do rámečků designové řady ABB Tango

 

Inis Duo

Jednoduchý ovládač – spínač

Vyrábí se ve třech variantách:

Inis Duo třípolohový (Nahoru, Dolů, Stop) s aretací, pro ovládání rolet, markýz apod.

Inis Duo T třípolohový (Nahoru, Dolů, Stop) bez aretace

Inis Duo VB pětipolohový (2x Nahoru, 2x Dolů, Stop) pro ovládání žaluzií; první poloha je bez aretace pro naklápění lamel, druhá s aretací pro spouštění / vytahování žaluzie

Možnost osazení do rámečků designové řady ABB Tango

 

Centralis Uno RTS

Centralis Uno RTS je řídicí jednotka vhodná zejména pro předokenní rolety a podobné clony. Na krátký stisk povelového tlačítka Nahoru nebo Dolů se roleta rozjede a pohybuje se až do koncové polohy, nastavené na pohonu clony. Během pohybu ji lze kdykoli zastavit tlačítkem Stop. Do paměti Centralis Uno RTS lze uložit dvě mezipolohy (oblíbené, často používané polohy rolety), které pak lze kdykoli vyvolat pouhým stiskem tlačítka Stop/my.

Centralis Uno RTS má vestavěný přijímač bezdrátového dálkového ovládání. Zadávání povelů je proto možné dvěma způsoby: tlačítky na čelním panelu jednotky nebo pomocí dálkového ovládače (Telis RTS apod.).

Centralis Uno RTS také spolupracuje s rádiovými spínacími hodinami Chronis Easy/Smart/Comfort RTS a s bezdrátovými slunečními čidly (Soliris Sensor RTS, Sunis WireFree RTS). Posuvným přepínačem na čelním panelu lze příjem těchto povelů vypnout.

Centralis Uno RTS je určen pro montáž do krabice pod omítku a je velmi vhodný pro jako náhrada standardního žaluziového ovladače pro zvýšení komfortu obsluhy, resp. pro vytvoření centralizovaného řídicího systému.

Možnost osazení do rámečků designové řady ABB Tango.

Chronis Comfort RTS L

Pro rolety i žaluzie – typ ovládaných clon lze nastavit, aby byla zajištěna jejich správná funkce.

Bateriové napájení (2 ks alkalická baterie AAA 1,5 V) a rádiový přenos povelů – žádné přívodní kabely.

Upevnění pomocí nástěnného držáku na libovolný nekovový povrch (instalační krabice není třeba).

Lze naprogramovat dva časové povely pro otevření a dva pro zavření rolet denně.

Časy povelů se programují pro každý den v týdnu samostatně.
Čas povelu pro otevření je možné individuálně nastavit, nebo zvolit čas východu slunce.
Čas povelu pro zavření je možné individuálně nastavit, nebo zvolit čas západu slunce.
Časy východu a západu slunce jsou pro každý den v roce uloženy v paměti Chronis Comfort RTS L.

Lze zvolit, zda se roleta na časový povel nastaví do mezipolohy nebo až do koncové polohy.

Možnost připojit sluneční čidlo (objednává se samostatně) a doplnit časovou automatiku o automatiku sluneční.

Možnost dočasného vypnutí automatických časových povelů.

Automatické přepínání mezi zimním a letním časem.

Ruční zadávání povelů pomocí tlačítek na čelním panelu je možné kdykoli.

Telis 4 RTS

Přenosný pětikanálový dálkový ovládač pro lokální ovládání až pěti zařízení (rolet apod.) nebo skupin zařízení. Pohodlná volba kanálu pomocí tlačítka a čtyř kontrolek (na pátém kanále svítí všechny čtyři).

Výběr ze čtyř designových provedení: neutrální bílé Pure, stříbrné Silver, elegantní černé Lounge (obrázek) nebo Patio se zvýšenou odolností proti pádu a vodě, které je vhodné zejména na terasu, k bazénu apod. Součástí balení háček na zavěšení na stěnu.

Tlačítka pro povely Nahoru, Dolů a Stop / my (mezipoloha).

Napájení – knoflíková baterie 3 V.

 

 

Telis Soliris RTS

Přenosný jednokanálový dálkový ovládač. Možnost vypínání a zapínání sluneční automatiky v přijímačích dálkového ovládání, které jsou vybaveny touto funkcí.

K dispozici ve 4 barevných provedeních: Pure, Silver, Lounge a Patio.

Provedení Patio má zvýšenou odolnost proti pádu a vodě (vhodné zejména na terasu, k bazénu apod.).

Součástí balení háček na zavěšení na stěnu.

Tlačítka pro povely Nahoru, Dolů a Stop / my (mezipoloha).

Napájení – knoflíková baterie 3 V.

Pohony SOMFY:

Altus 40 RS

Trubkový pohon pro předokenní rolety a látkové clony. Pohon Altus 40 RTS je určen pro vestavbu do hřídelí o průměru 40 mm a větším.

Vestavěný přijímač dálkového ovládání a řídicí elektronika maximálně zjednodušují potřebnou elektroinstalaci. Stačí pouze přívod 230 V. Uvedení do provozu i veškerá potřebná nastavení pohonu se provádějí pomocí dálkového ovládače.

Pohon reaguje na signály bezdrátových slunečních i větrných čidel. Reakci na signál slunečního čidla lze vypnout vhodným dálkovým ovládačem (např. Telis Soliris RTS). Reakci na signály větrného čidla vypnout nelze, jedná se funkci, která chrání markýzu před poškozením, a proto je v činnosti trvale. Do paměti pohonu lze uložit mezipolohu – oblíbenou, resp. často používanou polohu, kterou pak lze vyvolat z libovolné polohy clony jediným stiskem tlačítka.

Altus 50/60 RTS

Trubkový pohon vyvinutý speciálně pro standardní markýzy a jiné látkové clony.

Pohon Altus 50 RTS je určen pro vestavbu do hřídelí o průměru 50 mm a větším, Pohon Altus 60 RTS do hřídelí 60 mm a větších.

Vestavěný přijímač dálkového ovládání a řídicí elektronika maximálně zjednodušují potřebnou elektroinstalaci. Stačí pouze přívod 230 V. Uvedení do provozu i veškerá potřebná nastavení pohonu se provádějí pomocí dálkového ovládače.

Pohon reaguje na signály bezdrátových slunečních i větrných čidel. Reakci na signál slunečního čidla lze vypnout vhodným dálkovým ovládačem (např. Telis Soliris RTS). Reakci na signály větrného čidla vypnout nelze, jedná se funkci, která chrání markýzu před poškozením, a proto je v činnosti trvale.
Do paměti pohonu lze uložit mezipolohu – oblíbenou, resp. často používanou polohu, kterou pak lze vyvolat z libovolné polohy clony jediným stiskem tlačítka.

LS 40

Typová řada pohonů pro hřídele o průměru 40mm.

Pohony vhodné do všech roletových boxů.
Koncové spínače nastavitelné imbusovými šrouby.
Se speciálním příslušenstvím je možné použít i pro látkové rolety a žaluzie.

 

 

 

LT 50 / LT 60

Typová řada pohonů pro hřídele o minimálním průměru 50 mm (LT 50), resp. 60 mm (LT 60).

Sortiment pohonů pokrývá rozsah od nízkovýkonových pro předokenní rolety až po vysokovýkonové pro velká rolovací vrata nebo velké markýzy.
Pro přizpůsobení pohonu použité hřídeli je k dispozici široký sortiment adaptérů a unášečů.
Snadné a rychlé nastavení koncových poloh tlačítky.

 

 

 

Oximo RTS

Univerzální

Pohon Oximo RTS je možné použít pro všechny běžné konstrukce předokenních rolet. Pokud je roleta opatřena pevnými závěsy a zarážkami v koncové liště, pohon nastaví koncové polohy automaticky.

Bezpečný

Brzda, vestavěná v pohonu, společně s vhodným příslušenstvím a konstrukcí rolety nedovolí nadzvižení rolety. Pohon tak zvyšuje bezpečí vašeho domova.

Inteligentní

Řídicí elektronika s funkcí Somfy Drive ControlTM zmapuje dráhu rolety a do paměti pohonu uloží sílu, potřebnou pro vytahování či spouštění rolety v každém bodě dráhy. V běžném provozu pak tuto sílu kontroluje a řídí, takže roleta není nadměrně zatěžována příliš velkým výkonem pohonu.
Řídicí elektronika dokáže rozeznat potřebnou změnu výkonu pohonu, způsobenou opotřebením rolety, znečištěním apod. od zablokování rolety přimrznutím nebo nárazem na překážku. V prvním případě sílu motoru upraví, ve druhém pohon vypne a ochrání tak roletu i pohon před poškozením.
Životnost rolety se díky tomu znatelně prodlouží.

Komfortní

Vestavěný přijímač dálkového ovládání poskytuje vysoký komfort obsluhy. Do paměti pohonu je možné uložit často používanou polohu rolety, tzv. mezipolohu, a tu pak kdykoli vyvolat jediným stiskem tlačítka „my“ na dálkovém ovládači. Spolupráce s bezdrátovými slunečními čidly zajistí automatickou ochranu vašeho domova před nežádoucími účinky slunečního záření.

Oximo WT

Univerzální

Pohon Oximo WT je možné použít pro všechny běžné konstrukce předokenních rolet. Pokud je roleta opatřena pevnými závěsy a zarážkami v koncové liště, pohon nastaví koncové polohy automaticky.
Pro ovládání pohonu je možné použít standardní roletové ovládače (spínače) nebo elektronické řídicí jednotky.

Bezpečný

Brzda, vestavěná v pohonu, společně s vhodným příslušenstvím a konstrukcí rolety nedovolí nadzvižení rolety. Pohon tak zvyšuje bezpečí vašeho domova.

Inteligentní

Řídicí elektronika s funkcí Somfy Drive ControlTM zmapuje dráhu rolety a do paměti pohonu uloží sílu, potřebnou pro vytahování či spouštění rolety v každém bodě dráhy. V běžném provozu pak tuto sílu kontroluje a řídí, takže roleta není nadměrně zatěžována příliš velkým výkonem pohonu.
Řídicí elektronika okáže rozeznat potřebnou změnu výkonu pohonu, způsobenou opotřebením rolety, znečištěním apod. od zablokování rolety přimrznutím nebo nárazem na překážku. V prvním případě sílu motoru upraví, ve druhém pohon vypne a ochrání tak roletu i pohon před poškozením.
Životnost rolety se díky tomu znatelně prodlouží.

ILMO 50 S WT

Pohon je určen pro úzké předokenní rolety s výhradně mechanickým určením koncových poloh (pevné závěsy a zarážky v koncové liště).

Skládá se ze dvou částí – vlastního trubkového pohonu a bloku řídicí elektroniky.
Pro hřídele o průměru 50 mm. Se speciálním příslušenstvím je možné pohánět rolety o šířce 42,5 cm.

„Plug&Play“ – pohon se pouze vloží do hřídele a připojí k ovádači (spínači), žádné uvádění do provozu. Všechna potřebná nastavení si provede sám za běžného provozu.

Řídicí elektronika s funkcí Somfy Drive ControlTM zmapuje dráhu rolety a do paměti pohonu uloží sílu, potřebnou pro vytahování či spouštění rolety v každém bodě dráhy. V běžném provozu pak tuto sílu kontroluje a řídí, takže roleta není nadměrně zatěžována příliš velkým výkonem pohonu.

Řídicí elektronika díky tomu také dokáže rozeznat potřebnou změnu výkonu pohonu, způsobenou opotřebením rolety, znečištěním apod. od zablokování rolety přimrznutím nebo nárazem na překážku. V prvním případě sílu motoru upraví, ve druhém pohon vypne a ochrání tak roletu i pohon před poškozením. Životnost rolety se díky tomu znatelně prodlouží.

Pro ovládání pohonu je možné použít standardní roletové ovládače (spínače) nebo elektronické řídicí jednotky.

Oximo 40 WireFree RTS

Pohon Oximo 40 WireFreeTM RTS spojuje výhody bateriového napájení a bezdrátového dálkového ovládání. Je jej možné použít i tam, kde ostatní pohony nevyhovují – místa zcela bez přívodu elektrické energie nebo místa, kam nelze vést kabel apod.

Pohon umožňuje variabilní nastavení koncových poloh. Je vhodný pro předokenní i interiérové rolety. Pro látkové rolety je k dispozici také v rychloběžné variantě.

Inteligentní řídicí elektronika rozpozná překážku v dráze rolety a ochrání roletu v případě přimrznutí koncové lamely k parapetu. Pohon změří a uloží do paměti výkon, potřebný pro pohyb rolety po celé její dráze, a v běžném provozu pak vyvíjí pouze nezbytně nutnou sílu. Veškeré nastavení pohonu se provádí pomocí dálkového ovládače.

Pohon má vestavěný přijímač dálkového ovládání RTS a je kompatibilní se všemi dálkovými ovládači Somfy RTS. Pohon spolupracuje s bezdrátovými slunečními čidly a umožňuje tak automatické zastínění podle intenzity slunečního svitu.

Provoz pohonu zajišťuje dobíjecí baterie 12 V s prodlouženou životností. O její dobíjení se stará sluneční panel.

Pro hřídele o průměru 40 mm a větším.

ILMO 50 WT

Pohon je určen pro předokenní rolety s výhradně mechanickým určením koncových poloh (pevné závěsy a zarážky v koncové liště).
Pro hřídele o průměru 50 mm.

„Plug&Play“ – pohon se pouze vloží do hřídele a připojí ke spínači (řídicí jednotce), žádné uvádění do provozu. Všechna potřebná nastavení si pohon provede sám za běžného provozu.

Řídicí elektronika s funkcí Somfy Drive ControlTM v průběhu několika prvních cyklů zmapuje dráhu rolety a do paměti pohonu uloží sílu, potřebnou pro vytahování či spouštění rolety v každém bodě dráhy. V dalším provozu pak tuto sílu kontroluje a řídí, takže roleta není nadměrně zatěžována příliš velkým výkonem pohonu.

Řídicí elektronika díky tomu také dokáže rozeznat potřebnopohony_a_rizeni_pro_rolety_2011u změnu výkonu pohonu, způsobenou opotřebením rolety, znečištěním apod. od zablokování rolety přimrznutím nebo nárazem na překážku. V prvním případě sílu motoru upraví, ve druhém pohon vypne a ochrání tak roletu i pohon před poškozením. Životnost rolety se díky tomu znatelně prodlouží.

Pro ovládání pohonu je možné použít standardní roletové ovládače (spínače) nebo elektronické řídicí jednotky

Ke stažení:

PDF: Pohony a řízení pro předokenní rolety